Kujtimet (Maroon 5: Memories)

Qe ni dolli për ata që i kemi
Gëzuar për dëshirën t’ishit këtu, po s’jeni
Se pijet i rikthejnë krejt kujtimet
E gjithçkaje nëpër t’cilën kemi kalu

Dolli për ata që janë këtu sot
Dolli për ata që i humbëm rrugës
Se pijet i rikthejnë krejt kujtimet
E kujtimet rikthejnë, t’rikthejnë ty

[Strofa 1]
E maj n’men ni kohë, kur s’njihsha asni dhimtë
Kur besojsha n’përherësi, dhe se gjithçka ka me metë qysh âsht
Tash zemra m’bâhët dhjetor kur dikush ta thotë emnin
Se s’muj me marrë telefonin me t’thirrë, po e di se ni ditë do ta bâj, po

[Para-refreni]
Secili lëndon najherë
Secili lëndon najditë, ejj-ejj
Po gjithçka ka me kânë n’rregull
Shko e ngrite ni gotë e thuj, ejj

[Refreni]
Qe ni dolli për ata që i kemi
Gëzuar për dëshirën t’ishit këtu, po s’jeni
Se pijet i rikthejnë krejt kujtimet
E gjithçkaje nëpër t’cilën kemi kalu

Dolli për ata që janë këtu sot
Dolli për ata që i humbëm rrugës
Se pijet i rikthejnë krejt kujtimet
E kujtimet rikthejnë, t’rikthejnë ty

[Pas-refreni]
Du-du, du-du-du-du
Du-du-du-du, du-du-du-du
Du-du-du-du, du-du-du
Kujtimet rikthejnë, t’rikthejnë ty

[Strofa 2]
E maj n’men ni kohë kur s’jâm ni kurrë kaq i humbun
Kur u nijsha se krejt urrejtja ish tepër e fortë m’e nalë (uh, po)
Tash zemrën e kâm prush dhe p’e ndriçon terrin
Kâm m’i majtë ata pishtarë për ty që e din që s’do t’i l’shoj kurrë, po

[Para-refreni]
Secili lëndon najherë
Secili lëndon najditë, ejj-ejj
Po gjithçka ka me kânë n’rregull
Shko e ngrite ni gotë e thuj, ejj

[Refreni]
Qe ni dolli për ata që i kemi (Oh-oh)
Gëzuar për dëshirën t’ishit këtu, po s’jeni
Se pijet i rikthejnë krejt kujtimet
E gjithçkaje nëpër t’cilën kemi kalu (Jo, jo)

Dolli për ata që janë këtu sot (Ejj)
Dolli për ata që i humbëm rrugës
Se pijet i rikthejnë krejt kujtimet (Ejj)
E kujtimet rikthejnë, t’rikthejnë ty

[Pas-refreni]
Du-du, du-du-du-du
Du-du-du-du, du-du-du-du
Du-du-du-du, du-du-du
Kujtimet rikthejnë, t’rikthejnë ty

Du-du, du-du-du-du
Du-du-du-du, du-du-du-du
Du-du-du-du, du-du-du
Kujtimet rikthejnë, t’rikthejnë ty

[Outro]
Po, po, po
Po, po, po, po, po, jo, jo
Kujtimet rikthejnë, t’rikthejnë ty

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s