M’rri përkrah (Ben E. King: Stand by Me)

Kur nata t’ketë ra
Dhe toka terrohet
Dhe hana âsht e vetmja dritë që e shohim
Jo, s’kâm m’u tutë
Oh, s’kâm m’u tutë
Përderisa ti m’rri, m’rri përkrah

[Refreni]
Pra zemër, zemër, m’rri përkrah
Oh, m’rri përkrah
Oh, m’rri
M’rri përkrah, m’rri përkrah

[Strofa 2]
Nëse qielli që e kqyrim
Bân vaki m’u rrëzu e me ra
Apo bân vaki malet thërmohen deri n’det
S’kâm me kajtë, s’kâm me kajtë
Jo, s’kâm m’e nxjerrë as ni lot
Përderisa m’rri, m’rri përkrah

[Refreni]
Dhe zemër, zemër, m’rri përkrah
Oh, m’rri përkrah
Oh, m’rri
M’rri përkrah, m’rri përkrah

[Ndërloja – Interludi]

[Refreni]
Zemër, zemër, m’rri përkrah
Oh, m’rri përkrah
Oh, m’rri
M’rri përkrah, m’rri përkrah

Kurdo që je n’telashe, a s’do t’m’rrish përkrah
Oh, m’rri përkrah
Oh, veç m’rri tash
Oh, m’rri, m’rri përkrah

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s