I butë me mu’ (Adele: Easy on me)

S’ka ar n’këtë lumë
Ku i kâm la du’rt gjithmonë
E di se ka shpresë n’këto ujëra
Po s’po muj m’e shti veten me notu
Gjersa mbytem në këtë heshtje
Zemër, lem brenda

[Refreni]
Ji i butë me mu’, zemër
Isha ende fëmijë
S’e pata rastin m’e ni botën rreth meje
S’pata kohë m’e zgjedhë atë që zgjodha m’e bâ
Pra ji i butë me mu’

[Strofa 2]
S’ka hapësirë m’u ndryshu gjanat
Kur të dy kemi ngecë kaq keq n’rrugët tona
S’munësh me mohu sa fort jâm munu
E ndryshova edhe veten m’ju qitë juve dyve t’parët
Po tash dorëzohem

[Refreni]
Ji i butë me mu’, zemër
Isha ende fëmijë
S’e pata rastin m’e ni botën rreth meje
S’pata kohë m’e zgjedhë atë që zgjodha m’e bâ
Pra ji i butë me mu’

[Ura]
Pata qëllime t’mira
Dhe shpresat ma t’m’dhaja
Po e di se tash me gjasë as nuk vërehet

[Refreni]
Ji i butë me mu’, zemër
Isha ende fëmijë
S’e pata rastin m’e ni botën rreth meje
S’pata kohë m’e zgjedhë atë që zgjodha m’e bâ
Pra ji i butë me mu’

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s