Kur kan ni i verbër (Deep Purple: When a Blind Man Cries)

N’kofsh tu dalë, mshile derën
S’po pres njerëz mâ
Nijëm tu u mërzitë, i shtrimë përtoke
Se a jâm i pitë a i dektë
S’jâm fort i sigurtë

[Refreni]
Jâm i verbër
Jâm i verbër
Dhe bota m’âsht e zbehtë

Kur kan ni i verbër
Zot, ti e din
S’ka tregim ma t’pikllushëm

[Solo]

[Strofa 2]
E pata ni shok ni herë, në ni dhomë
Kalojshim mirë
Po mbaroi tepër shpejt
Në ni muj t’ftoftë, n’atë dhomë
E gjetëm ni arsye
Për gjanat që na u dashke m’i bâ

[Refreni]
Jâm i verbër
Jâm i verbër
Tash dhoma m’âsht e ftoftë

Kur kan ni i verbër
Zot, ti e din
Ai e nin nga shpyrti i vet

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s