Dashni e pafund (Lionel Richie & Diana Ross: Endless Love)

Dashnia jem’
Veç ty t’kâm n’jetën tem’
I vetmi sen që âsht n’rregull

Dashnia jem’ e parë
Je secila frymë që e marr
Je secili hap që e bâj

Dhe unë
Po du me nda krejt dashninë tem’ me ty
Askush tjetër s’bân

Dhe sytë e tu, sytë e tu, sytë e tu
M’kallzojnë sa shumë t’intereson
Oh po, gjithmonë ki me kânë
Dashnia jem’ e pafund

[Strofa 2]
Dy zemra
Dy zemra që rrehin si njâ
Jetat tona veç sa ia kanë nisë

Përgjithmonë (Ohhhhh)
Kâm me t’majtë fort n’krahtë e mi
S’ën p’iu rezistoj hijeshive tua

[Refreni]
Dhe dashni, oh, dashni
Kâm m’u bâ budallë për ty
Jâm i sigurt që e din që s’ma nin
Oh, e din që s’ma nin

[Strofa 3]

Se ti
Je bota për mu
Oh, un’ e di, e di
E kâm gjetë n’ty
Dashninë tem’ t’pafund

[Refreni]
Dhe dashni, oh, dashni
Kâm m’u bâ budallë për ty
Jâm i sigurt, e din që s’ma nin
Oh, e din që s’ma nin

[Outro]
Dhe, po, ki me kânë e vetmja
Se askush s’mun me mohu
Këtë dashni që e kâm mrena
Dhe kâm me ta dhânë krejt
Dashnia jem
Dashnia jem, dashnia jem
Dashnia jem e pafund

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s