Fëmijët e Kosovës (The Kelly Family: The Children Of Kosovo)

Besoj se është dikush atje
Që do t’më ndihmojë t’i jap një fëmije t’paemër kujdes të dashur
Besoj se je atje
Do t’më ndihmosh t’u jap fëmijëve kujdes të dashur të butë

Kaq shumë urrejtje është kthyer në hakmarrje
Tërë e qeshura është kthyer në të qarë
Gjersa nënat i humbin fëmijët e tyre
Nga lufta në luftë

Jam i uritur dhe kam ftohtë
Dhe s’e kam askë ta përqafoj
Se nëna dhe babai im janë të vdekur e të zhdukur
Ku përkas?

[Refreni]
Fëmijët e Kosovës
Po klithin për një dorë ndihmuese
Fëmijët e Kosovës
Po e ëndërrojnë një tokë paqësore

[Strofa 2]
Ma kanë rrahur vëllaun e madh
Ma kanë larguar motrën dhunshëm
Kam frikë se dua hakmarrje
A s’ka rrugë tjetër?

Le t’i mbajmë duart fort së bashku
Dhe të mendojmë si një përgjithmonë
Ti dhe unë mund ta bëjmë një ndryshim për një botë më të mirë
Jo më luftë

[Refreni]
Fëmijët e Kosovës
Po klithin për një dorë ndihmuese
Fëmijët e Kosovës
Po e ëndërrojnë një tokë paqësore

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s