Urtia e Brus Li-së

Urtia_e_Brus_Li (shkarko pdf) i përmban disa thënie dhe foto të Brus Li-së (Bruce Lee) dhe shtjellimin e tij të simbolit jin-jang.

Përmbajtja:

  • Urtia për rrugën
  • Për jin-in dhe jang-un
    • Balansi natyror i qenësishëm në të gjitha gjërat
    • Për ndërlidhjen mes jin-it dhe jang-ut

Shkarko pdf këtu: Urtia_e_Brus_Li (shkarko pdf)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s