Black: Jetë e mrekullushme (Wonderful Life)

Qe ku po dal te deti prap’

Di’lli m’i përk’dhel flokt’

E ândrrat pluskojnë n’ajër

 

Pul’bardha n’qiell e n’sytë e mi t’kaltër

Ti e din që dokët e padrejtë

Ka magji kudo

 

Kqyrëm tu nejtë

K’tu vetë apet

Drejt n’pikë t’dillit

 

S’ka nevojë me ikë e m’u mshefë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

S’ka nevojë me keshë e kajtë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

Dilli â n’sytë e tu

Nxeti âsht n’floktë e tua

Poget që t’urrejnë se je aty

 

Dhe m’vyn ni mik, o, m’vyn ni mik

Me m’bâ t’lumtun

Mos me nejtë k’tu vetë

 

Kqyrëm tu nejtë

K’tu vetë apet

Drejt n’pikë t’dillit

 

S’ka nevojë me ikë e m’u mshefë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

S’ka nevojë me keshë e kajtë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

 

M’vyn ni mik

O, m’vyn ni mik

Me m’bâ t’lumtun

Jo kaq i vetmum

 

Kqyrëm k’tu

K’tu vetë apet

Drejt n’pikë t’dillit

 

S’ka nevojë me ikë e m’u mshefë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

S’ka nevojë me keshë e kajtë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

 

S’ka nevojë me ikë e m’u mshefë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

S’ka nevojë me ikë e m’u mshefë

Âsht jetë e mrekullushme, e mrekullushme

Jetë e mrekullushme, e mrekullushme

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s