Syni i tigrit (Survivor: Eye of the tiger)

[Strofa 1]

Tu u ngritë, jâm kthy n’rrugë

E kryva burgun, rrezikova

I shkova deri n’fund, tash jom kthy n’kâmë t’mija

Thjesht ni njeri dhe vullneti me mbijetu

 

Sa shpesh ndodh tepër shpejt

E tregton pasionin për lavdi

Mos e hup fijën e ândrrave të t’shkumës

Duhësh me luftu veç m’i majtë gjallë

 

[Refreni]

Âsht syni i tigrit

Jân ethet e ndeshjes

M’i dalë përballë sfidës s’rivalit tonë

Dhe mbijetu’si i fundit që e njofim

E njek fshehtas prenë e vet natën

Dhe po na kqyr krejtve

Me synin e tigrit

 

[Strofa 2]

Ballë për ballë, n’pikë t’zhegit

Tu u majtë fort, tu mos u ngi

Ata i montojnë rezultatet deri t’iu kallzojmë krejtve

Për vrasjen me aftësinë me mbijetu

[Refreni]

Âsht syni i tigrit

Jân ethet e ndeshjes

M’i dalë përballë sfidës s’rivalit tonë

Dhe mbijetu’si i fundit që e njofim

E njek fshehtas prenë e vet natën

Dhe po na kqyr krejtve

Me synin e tigrit

[Strofa 3]

Tu u ngritë, drejt e n’maje

Pata guxim, e fitova lavdinë

I shkova dej n’fund, tash s’du m’u nalë

Thjesht ni njeri dhe vullneti me mbijetu

[Refreni]

Âsht syni i tigrit

Jân ethet e ndeshjes

M’i dalë përballë sfidës s’rivalit tonë

Dhe mbijetu’si i fundit që e njofim

E njek fshehtas prenë e vet natën

Dhe po na kqyr krejtve

Me synin e tigrit

[Outro]

Synin e tigrit

Synin e tigrit

Synin e tigrit

Synin e tigrit

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s