Shekujt (Fall Out Boy: Centuries)

Du du du du-du du du
Du du du du du-du du du

Do legjenda kallzohën
Do kthehën n’pluhun apo n’ar
Amâ mu ki me m’kujtu
Me m’kujtu me shekuj
Dhe veç ni gabim
Ka me mjaftu
Kena me hi n’histori
Me m’kujtu me shekuj
Hej, hej, hej
Me m’kujtu me shekuj

[Strofa 1]
I balsamosa ândrrat e mija t’adoleshencës
Jo, kurrgjâ s’ka që s’shkon me mu
Fëmijët jân krejt gabim, tregimi âsht huqë krejt
Heavy-metal-i ma thei zemrën
Hajde, hajde, dhe lem t’hyj
Mavijosjet n’kofshët e tua si shejat e gishtave t’mi
Dhe kjo pritet m’u përputhë
Me errësinën që e ndjeve
Kurrë s’kâm dashtë që ti me ndreqë veten

[Refreni]
Do legjenda kallzohën
Do kthehën n’pluhun apo n’ar
Amâ mu ki me m’kujtu
Me m’kujtu me shekuj
Dhe veç ni gabim
Ka me mjaftu
Kena me hi n’histori
Me m’kujtu me shekuj
Hej, hej, hej
Me m’kujtu me shekuj

[Strofa 2]
Edhe s’muj m’u nalë deri kur krejt bota t’ma din emnin
Se u pata lindë veç mrena ândrrave t’mija
Deri kur t’vdissh për mu, përderisa ka dritë, hija jeme âsht mbi ty
Se jâm e kundërta e harresës
E ti je lule e qershisë
Je gati me çelë
Dokësh kaq e bukur, amâ shkove kaq shpejt

[Refreni]
Do legjenda kallzohën
Do kthehën n’pluhun apo n’ar
Amâ mu ki me m’kujtu
Me m’kujtu me shekuj
Dhe veç ni gabim
Ka me mjaftu
Kena me hi n’histori
Me m’kujtu me shekuj
Hej, hej, hej
Me m’kujtu me shekuj

[Ura]
Na jemi kânë këtu gjithmonë
Dhe qe ku âsht prova e ngrime
Kisha mujtë me bërtitë përgjithmonë
Na jemi rinia e helmume

[Refreni]
Do legjenda kallzohën
Do kthehën n’pluhun apo n’ar
Amâ mu ki me m’kujtu
Me m’kujtu me shekuj
Dhe veç ni gabim
Ka me mjaftu
Kena me hi n’histori
Me m’kujtu me shekuj
Hej, hej, hej
Me m’kujtu me shekuj

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s